Cięcie laserem rur (http://ciecielaser.pl/wycinanie-laserowe-rur-i-profili/) oraz różnych materiałów jest jedną z najważniejszych opcji obróbki blachy oprócz składania i dziurkowania. Dzięki tej metodzie wiązka laserowa tnie lub wycina części blaszane. Przetwarzanie blachy można przeprowadzić precyzyjnie za pomocą cienkiej wiązki laserowej i dostarczyć części z blachy i wykroje z blachy o najwyższej jakości. Dzięki obróbce laserowej możemy łatwo i niedrogo produkować pojedyncze sztuki lub małe serie, a także szybko i zgodnie z potrzebami realizować indywidualne i konkretne zamówienia klientów.

Gdzie stosuje się laserowe cięcie rur?

Wysoka elastyczność i produktywność sprawiają, że laser rurowy jest idealnym narzędziem w dziedzinie obróbki rur i profili. Na przykład wycięte laserowo rurki są ważnymi elementami funkcjonalnymi dla dużej liczby produktów i komponentów. Typowymi przykładami są przemysł motoryzacyjny, produkcja mebli, klimatyzacja i wentylacja, konstrukcja katalizatora i wiele innych. Laser imponuje oszczędnością materiału i wysoką jakością cięcia. Bez względu na to, czy są to długie, czy krótkie rury, laserowe cięcie rur umożliwia ekonomiczne przetwarzanie różnych materiałów, średnic i grubości ścianek.

Jakie są zalety cięcia laserowego?

Do cięcia laserowego nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia oprócz samej maszyny laserowej, co oznacza krótkie czasy produkcji i elastyczne przetwarzanie.
Szybka i niedroga obróbka blachy.
Precyzyjnie wycięte lub wycięte elementy z blachy.
Części blaszane mogą być znakowane za pomocą grawerowania laserowego, na przykład logo firmy lub nazwą firmy.
Czyste wycięte krawędzie o niskiej chropowatości, które minimalizują ryzyko obrażeń.
Niezwykle elastyczna obróbka blachy, ponieważ wszystkie możliwe kształty można wyciąć z blachy za pomocą sterowanego komputerowo lasera; inne metody obróbki blachy często tutaj osiągają swoje granice.

Co można przetwarzać za pomocą lasera?

Laser wyznacza nowe standardy w dziedzinie obróbki rur pod względem opcji projektowania i czasów produkcji. Laser rurkowy jest stosowany głównie do standardowych rur ze złożonymi końcówkami i otworami. Jedną z głównych atrakcji jest z pewnością laserowa obróbka 3D rur i profili, ponieważ specjalne rury ze złożonymi wycięciami konturowymi mogą być również wytwarzane dokładnie i bezpiecznie. Laserem rurowym można również przetwarzać różnorodne materiały o różnych grubościach i kształtach. Nasi dostawcy mają duże zapasy, dlatego wiele półproduktów jest dostępnych natychmiast!

Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay